• מדיה לדוגמא

ישעמדה

25 שנות כישלון

השבוע אנו מציינים 25 שנה לחתימת הסכמי אוסלו אותם חתמה מדינת ישראל עם נציגי אש"ף. הסכמי אוסלו נתנו לערבים את מה שהם רצו, ובעתיד אף הציעו להם יותר, אך הם מעולם לא הסכימו לחתום על הסכם שלום. כמו הגירוש מגוש קטיף, גם הסכמי אוסלו הוכיחו שוויתורים רק מגבירים את האלימות. באותם ימים גם אלו שרוממות הדמוקרטיה בגרונם, פעלו הפוך מהתחייבויותיהם לבוחר והעבירו החלטה הרת גורל כזאת בשוחד פוליטי ומיצובישי. השבוע בישעמדה – על הסכמי אוסלו והלקחים בעקבותיהם.
29/08/2018
גלאי אמת פלשתיני

גלאי אמת פלשתיני

הפיגוע בו נדקר למוות בשבוע שעבר יותם עובדיה הי"ד התבצע על ידי רוצח בן 17. זוהי תוצאה של ההסתה במערכת החינוך ברשות הפלסטינית המחנכת את ילדיה שלמדינת ישראל אין לגיטימציה. לא רק זאת, אלא שהיא גם מלמדת אותם כי יש להשתמש בכח ובאלימות כדי לעצור מדינת הציונים. השבוע בישעמדה – מאמרו של שגריר (בדימוס) יורם אטינגר על מערכת החינוך של הרשות הפלסטינית.
8/08/2018
להעיף את TIPH

להעיף את TIPH

בעקבות הסכם חברון, הוקם צוות משקיפים בינלאומי בשם TIPH, אשר משוטט בעיר חברון וכותב דוחות אשר מועברים לשני הצדדים. בפועל, TIPH תומך רק בצד הערבי של העיר והחיכוכים שלו עם היישוב היהודי בחברון הפכו להיות כמעט בלתי נסבלים. רק בשבועות האחרונים נחשפנו לשני מקרים של התעמרות נציגי TIPH בתושבי חברון הישראלים וישנם עוד סיפורים רבים. השבוע בישעמדה – צריך להעיף את TIPH
25/07/2018
מרחק ביטחון

מרחק ביטחון

רק 13 שנים עברו מאז הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, וכבר אנו רואים את הנזק הרב שנעשה בעקבותיו. השריפות הרבות שהוצתו מרצועת עזה היו יכולים להימנע לו רק תושבי גוש קטיף היו שם כדי לשמור עלינו. ניתן רק לדמיין מה היה קורה ביישובי עוטף יהודה, שומרון ובקעת הירדן לולא ההתיישבות הישראלית הייתה כאן. השבוע בישעמדה – על יישובי עוטף יהודה ושומרון.
18/07/2018

אחריות - מחויבות - סמכות - ריבונות

כשהעליתי את הרעיון "האפיקורסי" שישראל תיקח אחריות מחודשת על אזורי A ו-B ביהודה ושומרון ועל רצועת עזה, לא מצאתי לכך התלהבות רבה אפילו בקרב אנשים מן הימין. האם פירוש הדבר שגם הימין מוכן לחלק את הארץ – ולו לאורך הקווים האלה? אם כן, מה נשאר מבסיסו הרעיוני? השבוע בישעמדה – עו"ד אליקים העצני על המחויבות שלנו לריבונות ישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.
11/07/2018
היועץ המשפטי של מי?

היועץ המשפטי של מי?

השבוע התקיים דיון בוועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ יואב קיש שבחן את מימוש בהחלטות הממשלה להסדרת שכונות ויישובים צעירים. חברי הכנסת והמשתתפים הרבים עסקו גם בפתרונות האפשריים להסדרה ובעיכובים בגינם המהלך לא מתחיל. במהלך הדיון אמר יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני כי "יש כאלו שמתנהגים כאילו יש מדינה בתוך מדינה". הוא התכוון ליועץ המשפטי לאזור יהודה ושומרון במנהל האזרחי. השבוע בישעמדה – על יועצים משפטיים במגזר הציבורי ותפיסת העולם לה הם גדלים.
4/07/2018
פנייה חדה שמאלה

פנייה חדה שמאלה

דו"ח מיוחד של תנועת "רגבים" שהתפרסם השבוע תחת השם "הכל מדיד", בודק מעל ל-100 עתירות כנגד בנייה בלתי חוקית ביהודה ושומרון מימין ומשמאל. לאחר חלוקה לפרמטרים שונים, מביא הדו"ח את מסקנותיו השונות בהן נראה שיש יחס מפלה כלפי עתירות הימין. השבוע בישעמדה – על האפליה של בית המשפט כלפי עתירות הימין וההשלכות של זה.
26/06/2018
שני חוקים לשני עמים

שני חוקים לשני עמים

השבוע התקבלה החלטה לא להרוס את המאחז הבלתי חוקי שבנו חמולת נוואג'עה ליד היישוב סוסיא בהר חברון. גם הבנייה הבלתי חוקית בחאן אל-אחמר טרם נהרסה למרות שבשני המקרים קבע בג"ץ שיש להרוס את המבנים. הבעיה היא, שבניגוד לבתים של ישראלים, כאשר מדובר על בנייה ערבית בלתי חוקית לבית המשפט יש זמן. הוא לא קובע תאריך להרס. החלטה זו היא מתנה לרש"פ ולאיחוד האירופי, אשר מנסים בכל כוחם להשתלט על שטחי C. השבוע בישעמדה – למה בג"ץ אחראי לכך שבנייה ישראלית נהרסת ובנייה ערבית לא.
20/06/2018
כי רוח אחר"ת הייתה עימו

כי רוח אחר"ת הייתה עימו

בניגוד לעשרת המרגלים שהוציאו את דיבת הארץ רעה, כלב בן יפונה ויהושע בן-נון הביאו את האמת לעומקה. "כי רוח אחרת הייתה עמו". בצירוף המילים "רוח אחרת" ישנו אות וסימן לאלה המאמינים גם בחיוניותה של ארץ ישראל וגם ביכולתו של עם ישראל למלא בה את ייעודו ההיסטורי. אנו נדרשים כעת לחשוב אחרת מהחשיבה המדינית הישנה, ולהציע את הרוח האחרת שתוביל את ההמשך. השבוע בישעמדה – נעם ארנון כותב על החשיבה המדינית החדשה שצריכה להוביל אותנו בעקבות זה.
6/06/2018
לא מפחדים מדרך ארוכה

לא מפחדים מדרך ארוכה

השבוע ראינו את הקלות שבה בית המשפט הורס בתים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. לאחר שנתיים של מאבק מתמשך פונו תושבי נתיב האבות שבגוש עציון מבתיהם בצער רב. אלפי אנשים הגיעו ללות, לתמוך ולמחות נגד העוול הנורא של פסק הדין. אנו לא ננוח עד שבמקום 15 הבתים שנהרסו השבוע ייבנו בסמוך 350 יחידות דיור שיהפכו את שכונת נתיב האבות למקום פורח. השבוע בישעמדה – מעז יצא מתוק.
13/06/2018
מכבסת מילים

מכבסת מילים

"50 מההרוגים בעימותים בגבול רצועת עזה ביומיים האחרונים היו אנשי חמאס", זאת אחת מהכותרות שהתפרסמו בשבוע שעבר באתר עיתון "הארץ". ואולי היה אפשר לנסח את הדברים בצורה קצת אחרת. אנחנו מציעים כותרת כזו: "50 מההרוגים בניסיונות החדירה לישראל בגבול רצועת עזה ביומיים האחרונים היו מחבלי חמאס". שתי הכותרות מספרות את אותו הסיפור בדיוק, אך רק כותרת אחת נכנעת לטרמינולוגיה ולעולם המושגים של השמאל הישראלי שמשתלט על השיח והופך אותו למה שהוא לא.
23/05/2018
גבול גזרה

גבול גזרה

אם מדינת ישראל לא הייתה יוצאת מרצועת עזה ולא מבצעת את פעולת הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון יש סיכוי גבוה שהמהומות שנתקלנו בהם השבוע לא היו מתרחשות. הסיבה העיקרית היא שהתיישבות ישראלית שגובלת במרחב זה יוצרת נוכחות ישראלית – אזרחית וצבאית – שלא מאפשרת התקוממות שכזו. הדוגמא לכך היא ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. על אף האירועים המדיניים וימי הזעם, ההפגנות האלימות לא התפשטו באזור. השבוע בישעמדה – למה ביהודה ושומרון אין התקוממות ערבית.
16/05/2018
קל להסדיר

קל להסדיר

ביהודה ושומרון אלפי בתים הנמצאים תחת המעמד "מעוכבי הסדרה". מאז 2016 עובד צוות מיוחד שכינס ראש הממשלה על דו"ח שמטרתו למצוא דרכים להסדיר את אלפי הבתים שעומדים בפני סכנת הריסה. אם לא היינו נמצאים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מצבנו הפתרונות היו כבר קיימים בחוק, אך כאן נדרשת יצירתיות רבה יותר. השבוע בישעמדה –הכלים המשפטיים להסדרת אלפי הבתים.
9/05/2018
זוכת פרס ישראל למפעל חיים, על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית מרים פרץ

זוכת פרס ישראל למפעל חיים, על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית מרים פרץ

לאחר שהסתיימו הוויכוחים הרבים לגבי טקסי יום העצמאות השונים והנואמים בהם, נשארנו עם נאום אחד שגבר על כולם. נאומה של זוכת פרס ישראל מרים פרץ, תושבת גבעת זאב, אשר שניים מבניה נפלו בעת מילוי תפקידם, ייזכר לעוד שנים רבות כאחד הנאומים המרגשים ביותר. בנאומה הדגישה פרץ את החשיבות באחדות החברה הישראלית ואת מטרת העל – לחשוף את האורות החבויים בנו. השבוע בישעמדה – נאומה המלא של מרים פרץ בטקס פרס ישראל תשע"ח
25/04/2018

לא משל ולא חלום

השבוע נחגוג בעזרת ה' את יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. לאחר יותר מחמישים שנות התיישבות אנו מסתכלים קדימה לעבר עתיד ההתיישבות ופועלים במישורים רבים למענה. אנו מתמקדים בעיקר בחזון מיליון המתיישבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן והחלת הריבונות הישראלית על מרחבי ההתיישבות. בעזרת עבודה רבה ובתמיכה של תושבים ושל רבים נוספים המאמינים בדרכנו, נוכל לקדם יחדיו את חזון ההתיישבות. השבוע בישעמדה – מביטים לעתיד
11/04/2018
מסלול ההשתלטות

מסלול ההשתלטות

בשבוע שעבר יצא פקח של מועצה אזורית הר חברון לסייר בשטח שנמצא בסמוך לבניין המועצה במיתרים. להפתעתו, גילה כי בשבועות האחרונים הקימו הערבים בשקט ומתחת לאף של הרשויות מבנה קבע לא חוקי שנועד לשמש בית ספר גדול. המבנה הוקם בח'רבת זנותא, היאחזות ערבית בלתי חוקית הנמצאת על שטח C.

אם לא די בכך, מבנה בית הספר נבנה בשטח המסומן כשטח ארכאולוגי האסור לבנייה. זה לא מקרה, שעל גג בית הספר מתנוסס שלט עם סמל הרש"פ, אשר פועלת בשנים האחרונות בשיתוף האיחוד האירופי באופן מוצהר לבנייה על אדמות בשטחי C. שיטת הקמת בתי הספר מוכרת וכך הוקמו בעבר מבנים רבים. המטרה, כך סוברים במועצה אזורית הר חברון, היא לייצר תמונות של פינוי כיתות לימוד על ידי מדינת ישראל, מה שעלול ליצור תסיסה בעולם כנגד פעולות ישראל ביהודה ושומרון.
27/03/2018
הכלכלה באזור יהודה ושומרון – המקל והגזר לשלום

הכלכלה באזור יהודה ושומרון – המקל והגזר לשלום

למצב הכלכלי באזורים שבהם שולטת הרשות הפלסטינית (רש"פ) יש השלכה גם עלינו, תושבי מדינת ישראל. אנו אמנם שכנים, גרים זה לצד זה, אך לעיתים הראייה שלנו מוגבלת, וודאי שרובנו לא בקיאים בנתוני הכלכלה שלהם. השבוע אנו מציגים בפניכם נתונים מעודכנים על הכלכלה של ערביי יהודה ושומרון, ואת התלות שלהם בכלכלה הישראלית. השבוע בישעמדה – הכלכלה שיכולה להיות גזר וגם מקל.
14/03/2018
בשליחות ההתיישבות

בשליחות ההתיישבות

השבוע התקיים בוושינגטון שבארצות הברית הכנס השנתי של ארגון AIPAC, הארגון הפרו-ישראלי הגדול ביותר בארה"ב. משלחת שיצאה מטעם המשרד לעניינים אסטרטגיים וכללה מספר נציגים ממועצת יש"ע ארגנה שם כנס מיוחד בו הציגו למאות המשתתפים את יהודה, שומרון ובקעת הירדן כפי שמעולם לא ראו. ראש דסק חו"ל של מועצת יש"ע וראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי היה בכנס, ויחד עם שרים, חברי כנסת, סנטורים ואישי ציבור מכובדים אחרים נאם בכנס. השבוע בישעמדה – מה למדו האמריקאים על יהודה ושומרון.
7/03/2018
אל תשתפו בכל הכח

אל תשתפו בכל הכח

בפגישה של מועצת יש"ע עם מפקד אוגדת איו"ש שהתקיימה השבוע, דיבר תת אלוף ערן ניב על הדלפות סרטוני פיגועים שמועברים דרך הרשתות החברתיות. לדבריו, הפצת הסרטונים גורמת מצד אחד נזק למשפחה, אשר לא פעם מקבלת את המידע דרך המכשיר הסלולרי לפני שהגיע אליהם בדרכים הרשמיות יחד עם תמונות קשות של יקיריהם, ומצד שני, צפייה בהם מהווה השראה עבור מחבלים פוטנציאליים שמבקשים לחקות את הרוצחים המתועבים. השבוע בישעמדה – עוצרים את הדלפת הסרטונים.
21/02/2018
אור אדום

אור אדום

התאונה הקשה שהתרחשה לפני מספר שבועות, בה נהרגו שני ילדים במוות מיותר, העלתה למודעות את בעיות הבטיחות בכבישי יהודה ושומרון. מדובר בשילוב קטלני של כבישים ישנים, אכיפה לא אפקטיבית ונהיגה פרועה של נהגים ערבים. מספרים חדשים על תאונות הדרכים והנפגעים בחלק מהכבישים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מציגים את הבעיה הגדולה של חוסר טיפול בבעיות התחבורה באזור. הגיע הזמן להגדיר את הכבישים האדומים ביהודה ושומרון. כבישים אדומים דורשים טיפול, וכאשר יהיה טיפול ימנע הרג ופציעות של הנוסעים בכבישים ואנו נבחין בשינוי דרמטי בנסיעות בכבישים. השבוע בישעמדה – המספרים על הכבישים האדומים.
14/02/2018
עבור לתוכן העמוד