• מדיה לדוגמא

לא מפחדים מדרך ארוכה

13/06/2018
לא מפחדים מדרך ארוכה (הגדל)

כתבנו פה לא פעם ולא פעמיים על נתיב האבות. על העוול הנורא שיצא מהחלטת שופטי בג"ץ להחריב את השכונה הזאת במרכז גוש עציון בגלל חלקים קטנטנים אשר איש מעולם לא הוכיח עליהם בעלות. בתים יפיפיים שבמשיכת קולמוס יימחו מעל פני האדמה. השבוע, ביום שלישי, בוצע פסק הדין ובתי נתיב האבות פונו מבתיהם. אלפי תושבי ואזרחים היו שם יחד איתם ברגעים הכואבים האלה, ליוו אותם בחיבוק ובהבטחה כי הבתים האלה עוד ייבנו מחדש.

כבר מעל לשנתיים שעננת הפינוי מרחפת מעל לראשיהם של תושבי נתיב האבות. משפחות מיוחדות במינם, אשר לא נשגה אפילו מעט כאשר נכנה אותם "טובי בנינו" ו"מלח הארץ". היה ניתן לראות זאת פעם אחר פעם בדיונים על המאבק, שלכל אורכם, היו מלאים בשאלות על מוסר ועל ערכים, מה שמראה על אופיים ועל איכותם של אלה שיודעים כי בתיהם הולכים להיחרב. השילוב של מחאה על הריסת בתים בארץ ישראל, תוך כוונה לא לפגוע בכוחות הביטחון ולכוון את המחאה בצורה אחראית ונכונה, ראויות להערצה.

גם בשעת הפינוי אפיינה אותם אצילות רבה. רוב המשפחות יצאו מבתיהם לא לפני שהודו לכל מי שתמך בהם לאורך המאבק, ותוך שירת "התקווה" מהולה בדמעות. צריך אמונה גדולה כדי לשיר את המנון המדינה כאשר היא זו שמפנה אותך מביתך בכח. צריך הרבה אמונה כדי לשים שלט שאומר שבדיוק באותו מקום, אולי בקדנציה של אותה ממשלה, יוקם שוב הבית של אותה משפחה.

 

 

גבורתם של תושבי נתיב האבות ודבקותם בצדקת הדרך היו לנו השבוע אות וסמל לציונות אמיתית. ציונות שנמדדת לא רק בדיבורים אלא גם במעשים. אנו יוצאים מהשבוע הזה עצובים וכואבים על ההרס, אבל עם ראש מורם ועם עיניים נשואות קדימה אל עבר שכונת הקבע של נתיב האבות.

השבוע, ראינו בעינינו את הקלות שבה בית המשפט מזדרז להרוס את בתיהם של ישראלים ביהודה ושומרון. זאת לא הפעם הראשונה שבה זה קורה, אך כאן ישנו עוול שזועק לשמים. אבסורד בלתי ניתן להבנה. הריסות לא מביאות שום תועלת לאף אחד – לא לערבי שטוען שהקרקע שלו ובוודאי לא לנו. כל מי שהיה בנתיב האבות, כולל הכוחות שהשתתפו בפינוי, לא הבינו את התועלת שבהרס הזה. גם הם לא הבינו בשביל מה צריך לעשות את זה.

אבל אנחנו לא מוותרים. אנחנו ממשיכים קדימה כי ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מעולם לא פחדה וגם לעולם לא תפחד מדרך ארוכה. אנו כואבים את המהמורות הקשות בדרך, גם אם הן קשות וכואבות, אבל מסתכלים על המטרה הסופית. בג"ץ, ארגוני השמאל ושונאי ישראל ברחבי העולם לא יצליחו לעצור אותנו. אנו שמחים שממשלת ישראל התחייבה לבנות במקום זה, ואנחנו נעמול כדי שזה מה שיהיה. 350 יחידות דיור שייבנו בעזרת ה' יהפכו את שכונת נתיב האבות למקום פורח ואבן שואבת לקליטת תושבים. כך נאמר לכל מבקשי רעת ההתיישבות: אתם ביקשתם להרוס – ואנחנו עוד נראה את הבנייה הרבה שתהיה כאן.

אנחנו כואבים את ההרס ועבר עלינו שבוע קשה. כמו כל אדם נורמטיבי זעקנו את זעקת המחאה כנגד ההרס המיותר. אבל אנחנו למודי ניסיון, ומאמינים שנצמח מההריסות. אמרנו זאת בעבר ואנו אומרים זאת גם כאן: לא ננוח עד ששכונת הקבע תיבנה – והיא תיבנה. אנו נעמוד על כך שהחלטת הממשלה תקוים לאישור תכנית שכונת הקבע בקרוב. לא ננוח ולא נשקוט עד שתושבי נתיב האבות, יחד עם מאות משפחות חדשות, יגורו כאן וייבנו בתים חדשים במקום אלו שנהרסו.

ועוד נראה שמעז יצא מתוק.

 

עבור לתוכן העמוד