תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לטיפולכם המיידי

הגדל

"עשב שוטה" הוא מושג סובייקטיבי. אומרים שצמח יכול להיתפס בעיני האחד כעשב שוטה, אך חברו דווקא יראה בו פרח אטרקטיבי. אם כן, תופעת האנרכיסטים המסתובבים ברחובנו אינה עונה על ההגדרה הזו, שכן מאות אלפי הישראלים המתגוררים ביהודה ושומרון מתייחסים אליה בדיוק כפי שעושים זאת יתר אזרחי המדינה – כאל קבוצה אלימה ומסוכנת שחייבת להיות מטופלת טיפול מעמיק ומידי.

אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, אמר אתמול בעקבות האירוע האלים בחטמ"ר אפרים כי ראשי מועצת יש"ע אינם מגנים מספיק את האירועים. ובכן, האלוף כנראה אינו שומע טוב. ראשי מועצת יש"ע שבים ומגנים מעל כל במה את המעשים הנפשעים הללו, שיורים להתיישבות ברגל ואולי גם בראש.

לא רק בגינויים מילוליים עוסקת הנהגת המתיישבים. בחודשיים האחרונים יזם יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, סבב פגישות עם בכירי מערכת אכיפת החוק: עם המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו, עם פרקליט המדינה משה לדור, עם בכיר מאוד בשב"כ ועם אלוף הפיקוד אבי מזרחי ודרש מכולם לטפל באופן שורשי בבעיית האנרכיסטים, לתפוס אותם, להעמיד אותם לדין ולהגיש נגדם כתבי אישום. אך הנה, שוב, ביום שני האחרון כשלו כל הכוחות ואפשרו ללילה קשה של התנהגות אלימה מצד עשרות מתפרעים להיגמר במעצרו של אדם אחד בלבד. אחד!

זה דבר בלתי נסבל ובלתי מתקבל על הדעת, בעיקר משום שלא מעט אנשי שמאל משתמשים באותה אוזלת יד של מערכת אכיפת החוק כקרדום לחפור בו נגדנו, ומעלים את העובדה שהאנרכיסטים אינם נעצרים כתירוץ הזוי נוסף לתקוף את המתיישבים.

ולכן יש להדגיש: צה"ל זה אנחנו. סבים, אבות, בנים, נכדים ונינים ברחבי יהודה ושומרון שירתו ומשרתים בצבא ההגנה לישראל, שומרים על המדינה ועוטים בגאווה את המדים בסדיר ובמילואים. כל פגיעה בצה"ל היא פגיעה בנו ועל כולנו, ובראש ובראשונה על מערכת אכיפת החוק, מוטלת החובה לשמור על חיילינו.

כן, יש לשמור על החיילים, אך לא רק מפני קומץ האנרכיסטים, אלא גם מפגיעתם הרעה של מי שמבקשים להשתמש בנאמנותם של החיילים לצה"ל, למען ביצוע הרס בתי יהודים בארץ ישראל – דבר שכבר אמרו עליו לא מעט רמטכ"לים כי אין לו ולביטחון המדינה ולא כלום. זה מזיק לצה"ל, זה מזיק להתיישבות וזה מזיק למדינת ישראל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד