תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מכאן אתה למד

הגדל

מנהלת ההסברה של מועצת יש"ע השיקה השבוע את פרויקט הפנורמה של ישראל - אפליקציית אינטרנט של הצילום הגדול ביותר שנעשה אי-פעם בארץ ובה נראה כל מרכז מדינת ישראל מאשקלון ועד השרון. מדובר ב-600 תמונות איכותיות שצולמו משטח היישוב אלפי מנשה, משולבות יחד לתמונת ענק פנורמית, במשקל ג'יגה וחצי. בדומה לגוגל ארת', ניתן להגדיל את התמונה לרזולוציות מדהימות ולהבין דרך העיניים והמחשב את הסכנה הברורה והמיידית שתהיה לרצועת החוף של ישראל, אם במקום יישובים יהודיים וצה"ל יהיו על גבעות השומרון כוחות פלסטינים חמושים. מטוסים לא יוכלו לנחות בבטחה בנתב"ג ושגרת החיים בתל אביב תהיה תלויה במצב רוחם של הפלסטינים. תמונה אחת עם הרבה משמעות.

למעלה מעשרת אלפים איש כבר ביקרו השבוע באתר האינטרנט הייעודי שהקימה מועצת יש"ע בשיתוף תנועת 'ישראל שלי', ובו מוצגת תמונת הפנורמה של ישראל. כנסו לאתר ישראל שלי או חפשו בגוגל: הפנורמה הגדולה של ישראל.

באתר ניתן להתמקד ולזהות באופן אינטראקטיבי מבנים, עצמים ואזורים מוכרים: נתב"ג, מגדלי עזריאלי ואזור המלונות בת"א, כביש שש, ארובות תחנות הכוח באשדוד ובאשקלון, אזורי תעשייה, קניונים, בתי ספר, בסיסי צה"ל, כלי תחבורה קרקעיים ואוויריים ועוד. כדי להעצים את חוויית השימוש באתר, הגולש גם יכול ללחוץ על כפתור מיוחד המציב מעל לתמונה כוונות ירי, ומפרט איזה טיל המצוי בידי ארגוני הטרור, יכול להגיע אל המבנה הנמצא בין הכוונות.

בשנתיים האחרונות, הקדישה מנהלת ההסברה של מועצת יש"ע את מירב מאמציה לעריכת סיורי הסברה לאנשי תקשורת ומעצבי דעת קהל במדינת ישראל.  אלפים ובהם עיתונאים ובכירי התקשורת, מדינאים, אנשי ביטחון, פקידי ממשלה, ראשי הגרעינים התורניים, ותיקי הצנחנים, אנשי תרבות, פוליטיקאים וסטודנטים הגיעו לביקורי עומק ביהודה ושומרון, תחת הכותרת "יהודה ושומרון - הגיע הזמן שנכיר". במסגרת סיורים אלה, נחשפו המבקרים לקרבה שבין יישובי יהודה ושומרון לגוש דן, ירושלים וערי הדרום וחזו במו עיניהם בסכנה המוחשית שבנטישת רכס הרי האזור החולש על רוב שטחה של מדינת ישראל. כעת, עם פרסום התמונה הפנורמית, יכול כל אחד בארץ ובעולם לקבל בלחיצת כפתור מעט מהתחושה הזו ולהפנים את המסר: אם במקום יישובים יהודיים וצה"ל יהיו על גבעות השומרון כוחות פלסטינים חמושים, מטוסים לא יוכלו לנחות בבטחה בנתב"ג ושגרת החיים בתל אביב תהיה תלויה במצב רוחם של הפלסטינים.

מיזם הפנורמה, יש לציין, מצטרף לשורה ארוכה של פעולות שעושה מנהלת ההסברה של מועצת יש"ע ובהן: ערבי הסברה, הפצת מפות וניירות עמדה והפקת סרטוני הסברה קצרים וקולעים בכיכובו של השחקן גולן אזולאי.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד