תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לומר "עד כאן!"

הגדל

ברחבת מערת המכפלה בחברון נערך בחול המועד טקס הכרזת המערה כאתר מורשת לאומית. את הטקס יזם וארגן הישוב היהודי בחברון, ובמהלכו חולקו תעודות הוקרה לחברי שדולת ארץ ישראל בכנסת. מעניקי התעודות היו ראשי הישוב היהודי בחברון ובקרית ארבע, ויו"ר מועצת יש"ע, דני דיין.
סגן השר איוב קרא אמר בטקס, כי "ההמונים שהגיעו לפה, כמו גם 40 חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת, הם הערובה וההוכחה לכך שאיש לא יזיז אותנו ממערת המכפלה, גם לא חוסיין אובמה. ראש הממשלה צריך להגיד "לא" לברק חוסיין אובמה, ו"כן" לעם ישראל, שהגיע ומגיע לכאן בהמוניו. צריך לתת אישור לחידוש הבניה וההתיישבות בכל חלקי הארץ". הוא הוסיף והתייחס לעדה הדרוזית אמר: "אנחנו צאצאי יתרו, שמרנו על ארץ ישראל עבור עם ישראל כשהוא היה בגלות, ונמשיך לשמור עליה יחד אתו גם היום".
יו"ר השדולה ח"כ הפרופ' אריה אלדד אמר כי העובדה ששדולת ישראל מונה 40 ח"כים, שהם שליש מהכנסת, מייצרת את הלחץ הנגדי ללחץ שמגיע מבחוץ  ומהשמאל: "ההישג של הכרזת מערת המכפלה הוא ההישג הראשון של השדולה, שתמשיך לפעול למען ארץ ישראל, כיון שמי שלא הבין לפני 5 שנים שגוש קטיף מגן על תל אביב, צריך להבין היום שחברון מגינה על ירושלים".
סגנית השר גילה גמליאל אמרה כי  "ירושלים היא בירת ישראל לנצח נצחים נשמור עליה ועל חברון מאז ולתמיד".
חברת הכנסת ציפי חוטובלי אמרה, כי ההשוואה של ירושלים לתל אביב היא מעליבה: "אנחנו אוהבים את תל אביב אבל היא בת 101 שנה, ירושלים בת 3,000 וחברון בת 4,000 שנה. בחג בו יצאנו מעבדות לחירות, צריך לדעת לשמור על החירות ולא לתת לאף אחד להכתיב לנו כמה לבנות ואיפה לבנות".
ח"כ עתניאל שנלר, חבר סיעת קדימה אמר כי חברון וירושלים חד הן, ויש לשמור על שלמותה של חברון כשם שיש לשמור על שלמותה של ירושלים: "אני שמח לראות את ההמונים שהגיעו, אבל חשוב להביא את חברון גם לאלה שלא הגיעו לכאן, חברון צריכה להפוך לנחלת הכלל".
יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שהיה בין מעניקי תעודות ההוקרה לח"כים, אמר כי "החיבור למערת המכפלה, המתבטא בהחלטה להכיר בה כאתר מורשת לאומית, הוא לא רק מעשה ערכי כי אם גם מעשה מדיני. רק החיבור לשורשיו של העם היהודי נותן את העוצמה הדרושה כדי לעמוד בפני לחצים זרים ולעמוד על מימוש זכותנו על הארץ. בזכות החיבור הזה נוכל לומר לאלה שמנסים להכניע אותנו:'עד כאן' ".
למערת המכפלה הגיעו במהלך החג וימי חול המועד למעלה מ 30,000 מבקרים ומתפללים יהודים – לפי נתוני משטרת ישראל וצה"ל. במקום התקיים פסטיבל זמר והופיעו אומנים מסגנונות שונים, וביניהם: אודי דוידי, אהרן ויונתן רזאל, בן סנוף, וחיים ישראל.

בין המשתתפים באירועים בחברון היו גם מאות פעילי מפלגות מטבריה שהשתתפו בסיור ביהודה ושומרון שאותה אירגנה מועצת יש"ע כפיילוט לסיורי קבוצות לפעילים פוליטיים כחלק מפרוייקט של סיורים וביקורי אח"מים, קובעי מדיניות, ומעצבי דעת קהל ביש"ע. הסיור החל בכותל המערבי המשיך לחגיגות בעיר האבות ולביקור מרגש במערת המכפלה שעבור חלק מהמשתתפים היה זה הביקור הראשון במקום. 

לאחר שהצטרפו לעשרות האלפי החוגגים בחברון, המשיכו האוטובוסים להר חברון, לסיור בסוסיא העתיקה ולבית ספר שדה סוסיא שם נפגשו חברי הקבוצה עם מנכ"ל מועצת יש"ע נפתלי בנט. מנכ"ל מועצת יש"ע אמר לפעילים: "הקבוצה הגדולה והנפלאה של חברי מפלגות שהגיעה לכאן היום היא חיל חלוץ. לאחר החגים, אנו נביא אוטובוסים רבים נוספים ליהודה ושומרון לראות את ארצנו היפה. עם ישראל לדורותיו הוכיח שכאשר הוא חזק מבפנים ומאמין בעצמו הוא מסוגל להתגבר על כל מכשול. אנו עומדים בפני תקופה מכריעה והסטורית.

צריך לומר את הדברים כפי שהם: ברק אובמה עוין את ישראל.

הוא פעל להשפיל את ראש הממשלה שלנו, שאינו ראש ממשלת הליכוד אלא המנהיג של כל מדינת ישראל. הוא התייחס אליו בצורה שלא היה מעז להתייחס אל מנהיגים איסלאמים להם הוא קד קידה ורוכש כבוד עמוק.  אובמה מתעלם מהקשר ההיסטורי העמוק בין עם ישראל לארץ ישראל. כאילו רק בגלל השואה מגיעה לנו מדינה. כאילו אברהם אבינו לא רכש בכסף מלא את מערת המכפלה לפני כמעט 4000 שנה, כ- 2500 שנה לפני שהאיסלאם, שאובמה כה מוקיר, הגיע לעולם.  אנו נמצאים בסוסיא, עיר יהודית שהתקיימה לאחר חורבן בית שני במשך מאות שנים. לאורך כל הדורות התקיימו חיים יהודיים בארץ ישראל והעם היהודי כולו שמר על הקשר המיוחד. אובמה לא מסוגל למחוק זאת.  כעת, מפעיל אובמה לחצים בלתי הוגנים על ראש הממשלה על מנת שיקפיא את הבנייה בירושלים וביהודה ושומרון, על מנת להגיע למדינה פלסטינית בגבולות 67', כאשר ירושלים מחולקת. על פני חזונו, דגל פלסטין יתנוסס מעל הכותל המערבי.  אנו מצויים בנקודה היסטורית מכריעה: אם חלילה נוותר אפילו במילימטר, לא ייעצרו הדרישות. להיפך, הם רק יתגברו. אחרי ההתנתקות אמרו לנו שעכשיו יהיו לנו שנים של שקט. מאז, מעמדנו הבינלאומי והביטחון בדרום הידרדרו באופן חסר תקדים. לאחר שנתניהו הסכים למדינה פלסטינית התיאבון גבר, והדרישות בהתאם. לאחר שהוא הקפיא את כל ההתיישבות ביהודה ושומרון, אמרה קלינטון: "זהו הישג חסר תקדים", כאשר כוונתה היתה שהדרישות רק החלו.  הגיע הזמן לומר "עד כאן".  מי שיקפיא את יהודה ושומרון, יחלק את ירושלים, וסופו שיכניס מיליוני פליטים למדינת ישראל. אם לא נעמוד חזקים, לא נתקיים כאן. המזרח התיכון אינו מעריך חולשה.  הרוב המכריע של עם ישראל אומר לאובמה "עד כאן".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד