תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחוות עולות בדם

הגדל

בתקופה האחרונה מנסים ארגוני הטרור כל העת להרים ראש ולהוציא לפועל פיגועים. לצערנו מדיניות הסרת המחסומים שאותה מתווה הדרג המדיני מעודדת אותם, ומקלה עליהם בביצוע זממם. המחבל מצומת תפוח עמד במרכז הכביש באי-תנועה שבו עמד עד לפני מספר שבועות מחסום צה"לי. מביתו של המחבל, בכפר יעבד סמוך לג'נין ועד לצומת תפוח ליד שכם, אין בדרך כמעט ולו מחסום אחד אשר היה יכול למנוע ממנו את הגישה לכבישים הראשיים ולבצע את הפיגוע הרצחני. בחרנו השבוע להביא במדור "ישעמדה" את מאמרו של חבר הנהלת מועצת יש"ע, עדי מינץ אשר פורסם במדור הדעות של אתר Ynet בעקבות הפיגוע:
"בעקבות הרצח אתמול של רס"ל איהב חטיב ז"ל בידי קצין המשטרה הפלסטינית בצומת

תפוח, פרסם סאלם פיאד, "איש השלום" של הרשות הפלסטינית, הודעה, ש"המעשה מנוגד

לאינטרס הלאומי הפלסטיני". ההודעה המשיכה ואמרה "בני עמנו מאוחדים מאחורי המחאה

העממית הבלתי אלימה". ההודעה לא כוללת מילה אחת של גינוי לרצח באשר הוא רצח.

להפך ההודעה אומרת שיש לגיטימיות למאבק, אבל עדיף שיתרחש באמצעים שונים. שעות אחדות לאחר מכן פתחו שלושה רעולי פנים בירי על משאית בכביש נריה נחליאל שבמערב בנימין, האירוע הסתיים ללא נפגעים. גם על האירוע הזה פרש הפתח' את חסותו. שמעתם התייחסות כלשהיא לאירוע הזה? למה שתשמעו? גם את הרב מאיר אבשלום חי הי"ד משבי שומרון רצחו כמה מראשי "גדודי חללי אל אקצה". ארגון הטרור הזה, הוא חלק מן הפת"ח, שבראשו עומד אבו מאזן. אותו ארגון שקרא להשמדת ישראל לועידת הפתח' האחרונה בבית לחם.

אבו מאזן לא המציא את השיטה הזו, הוא ירש אותה מערפאת. עראפת יצר את "התנועה הפוליטית", הפת"ח, והקים לה  זרועות "צבאיות", טרוריסטיות, התנזים  ו"גדודי אל אקצה". אבל לרשות הפלסטינית יש זרוע צבאית נוספת "מהוגנת", בדמות כוחות הבטחון של הרשות הפלסטינית. כוחות המאומנים על ידי הגנרל דייטון. מדינת ישראל בתמימות הגובלת במעשה התאבדות, תומכת בכוחות אלו, מעבירה להם כלי נשק ומצפה שכוחות אלו 'ילחמו בטרור', תוך התעלמות מכך שהאנשים הם אותם אנשים, רק בכל פעל הם מקבלים משכורת מגורם אחר. הפת"ח הוא הארגון המרכזי בכל המערכות של הפלסטינים ביהודה ושומרון: הוא המרכיב המרכזי ב"ארגון לשחרור פלסטין" (אש"ף) שחתום על ההסכמים עם ישראל, הוא השולט ברשות הפלסטינית, ועדיין יש מי שמשלה את עצמו שזרועו הצבאית תלחם בזרועו הטרוריסטית, יעני, יד ימין תרביץ ליד שמאל, הצחקתם אותם. אתם חושבים שאני מחדש משהו לברק, לנתניהו ולבכירים שנוטעים בנו את האשליות? אתם טועים הם הרי יודעים זאת היטב. אבל איך הם יקימו את המדינה הפלסטינית? הרי חייבים לעטוף באיזו עטיפת צלופן את המפלצת הזו שתאיים על קיומה של ישראל. הרי הם כבר אמרו שבלי הקמת מדינה פלסטינית לא תהיה מדינה בעלת רוב יהודי אבל עם מדינה פלסטינית כזו, עם העיסה הדביקה של תנזים, חללי אל אקצה, כוחות דייטון, לא תהיה מדינה לנו בכלל.

 לאחר שאבו מאזן השתתף לפני כחודש בטקס לקריאת שם של כיכר ברמאללה על שם טרוריסטית שרצחה עשרות ישראלים בכביש החוף, אמר נתניהו בישיבת ממשלה: "גם מילים יכולות להיות מסוכנות ובעניין הזה חלה נסיגה לאחרונה ברשות הפלסטינית". והוסיף כי "מי שמצהיר שהאחראים לרצח הרב מאיר חי הם שהידים, מרחיק את השלום" אבל נתניהו אמר מה שאמר, עבר לסדר היום והמשיך לאשר העברת כספים לטרור. שערו בנפשכם מה מבין נער צעיר במחנה הפליטים קלנדיה או בכפר יעבד שליד ג'נין, מכך שמנהיגו משתתף בחנוכת האנדרטה, אתם יכולים לתאר לעצמכם את נתניהו מגיע לחנוכת אנדרטה על שם ברוך גולדשטיין בחברון. האם משהו מתפלא שהילד הזה גדל להיות המחבל מוחמד חטיב שרוצח יהודים? הרי אותו מוחמד אומר לעצמו מקסימום אני אהיה שהיד, זכריה זביידי יקים לי אנדרטה, וסאלם פיאד יבוא לחנוך אותה. באותה הזדמנות הוא גם יגיד שעדיף לזרוק אבנים על היהודים ולא לשחוט אותם בסכין.

הדבר המגוחך ביותר הוא התשבחות שאנחנו שומעים  בזמן האחרון אפילו מכוחות הביטחון שלנו, שמשבחים את כוחות הביטחון הפלסטינים על שיתוף פעולה במלחמה בטרור. האם זו בשורה טובה? האם הם נלחמים נגד "גדודי חללי אל-אקצה", הזרוע הטרוריסטית של הפת'ח? וודאי שלא! הם נאבקים לעיתים באופן רצחני "כדרכם" נגד "גדודי  עז עדין אל קסאם" של חמאס. אבל זו אינה מלחמה בטרור, זו מלחמה עקובה מדם על השלטון, מלחמת כנופיות שיוצרת אשליות בחסות מערכת הביטחון, יעני הפלסטינים נלחמים בטרור. רק יעני.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד