תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ממשיכים את החוט המקשר

הגדל

בעוד שעות אחדות נשב כולנו סביב שולחן הסדר הערוך ונספר ביציאת מצרים.

יציאת מצרים לא היתה עוד פרט בסיפורו של הולדת עם ישראל, אלא היוותה חידוש לעולם כולו, ביציאת עם של עבדים מעבדות לחירות, בהרמת ראשו ובמסעו במדבר בדרך לארצו המובטחת.

בהקמת מדינת ישראל שוב 'יצאנו ממצרים'. ממיצרי הנאצים ימ"ש, ומהגלויות השונות, ונשאנו ראש בהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. המשכנו את שרשרת הדורות, חידשנו את ההתיישבות היהודית באותם המקומות שבהם התהלכו אבות האומה, גיבורי התנ"ך, ובהם התרחשו תולדותיו של עם ישראל לדורותיו. מקומות אלו נותרו שוממים ועזובים מאדם, כאילו ממתינים לנו, לבנים ששבו הביתה. ובבואנו אליהם, יחד עם למעלה מ-300,000 ישראלים החיים, מתגוררים, יוצרים, מתהלכים ופועלים בחבלי ארץ אלו ובהמשך פיתוח מפעל ההתיישבות באותם מקומות: משילה, ועד בית לחם, מחברון ועד סבסטיה, מיתיר ועד אלון מורה, אנחנו ממשיכים את החוט המקשר מאז יציאת מצרים, דרך שרשרת הדורות, ועד לימינו אלה.

כשם שיציאת מצרים עוררה רעש גדול בעולם, כך גם קיומו של מפעל ההתיישבות מכה גלים ומהווה מוקד משיכה והתעניינות לאומות העולם. ולא בכדי. אחיזתנו ברגבי אדמתם של חבלי יהודה ושומרון, אינה קניין נדל"ני, עם תשואות רווח, ומניות נסחרות. אלא זו אחיזה ערכית מוסרית וצודקת, המתריסה קבל עם ועולם: עם ישראל שב הביתה.

בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו והקב"ה מצילנו מידם. גם על מפעל ההתיישבות ביש"ע קמו מהרסים ומחריבים המבקשים לראותנו גולים מעל אדמתנו. גם הם קמים עלינו במטרה לכלות ולסיים את ההתיישבות ביהודה ושומרון, אויבינו עושים זאת באמצעות פיגועים וטרור כפי שראינו בשבוע שעבר בבת-עין, במטרה להחליש אותנו ולפגוע בבטן הרכה של הציבוריות הישראלית ובתוכה בהתיישבות, אומות העולם עושים זאת באמצעות לחצים דיפלומטיים בנושאים שונים לרעת ההתיישבות, או במימון ארגוני שמאל קיצוני הפועלים כנגדנו בדו"חות, במעקבים, ובפרובוקציות משפטיות בעתירות לבג"ץ חדשות לבקרים. וב"ה הקדוש ברוך הוא מצילנו מידם. מפעל ההתיישבות ביש"ע כיום מבוסס מאי פעם, גדול מתמיד, עם נוכחות ישראלית במרחבי יהודה ושומרון של למעלה מ-300,000 איש ועם כמות גדולה של משפחות המבקשות לבוא ולקבוע את ביתם ביישובי יהודה ושומרון, חלקן אף מתקשות לעיתים למצוא בשל הביקושים הגבוהים..

אנו מקווים שחזרתו של המחנה הלאומי אל הגה השלטון תביא עדנה להתיישבות, לאחר שנים של גזירות הקפאה ואיומי עקירה. אנו מאמינים גם שהממשלה החדשה שהושבעה בשבוע שעבר תחזיר את מדינת ישראל אל דרך המלך של הגשמת החזון הציוני בתחומים שונים ובהם בהתיישבות. את גם כעת טרם הגיעה העת לשקוט על השמרים. עלינו להמשיך כל הזמן ולעמול על מנת שהחזון הזה ילך ויתרחב, עלינו לפעול להמשך פיתוחו וגידולו של מפעל ההתיישבות האדיר ביש"ע, ולא פחות חשוב מכך, להסביר ולהעמיק את התודעה בקרב הציבור בישראל לחשיבותה והכרחיותה של ההתיישבות ביהודה ושומרון – בראש ובראשונה מבחינה היסטורית מוסרית וערכית, אך גם אסטרטגית-ביטחונית להמשך ביטחונה וקיומה של מדינת ישראל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד