תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנהיגות אחרת

הגדל

הבחירות אמנם מאחורינו, אבל עתה מתחילה המלאכה האמיתית. עם ישראל מתפכח מאשליית קונספציית הנסיגות וכעת עלינו להטמיע גם בקרב הציבור הישראלי וגם בקרב מנהיגיו, ובשיח הפוליטי בישראל שיהודה שומרון הם חבלי ארץ בלתי נפרדים ממדינת ישראל. אנו מקווים שהכנסת הבאה תבין את החשיבות – הן מבחינה ערכית היסטורית ותרבותית, והן מבחינה ביטחונית אסטרטגית להמשך קיומו שלמפעל ההתיישבות, ותסייע בביסוסו ובהרחבתו.

השבוע עם ישראל הלך לקלפיות ובחר את מנהיגיו. לצערנו בשנים האחרונות זכינו למנהיגות לא ראויה. ראשי ממשלה שרים וחברי כנסת הנגועים בשחיתות, מנהיגות שהחלטותיה מתקבלות לא אחת מתוך הססנות כשאשר השיקול המרכזי הוא אישי תועלתני במקום ראייה רחבה של המציאות הכוללת,ופעולה והחלטות מתוך שיקול דעת אמיתי ואינטרס טובת העם והאומה, עברו הכרעות ותהליכים מדיניים שנעשו בניגוד מוחלט להכרעת הבוחר, ובחוסר מוסריות. לצערנו החשד עולה שגם הכרעות אלה לא תמיד נעשו בתום לב, אלא מתוך שיקולים זרים. הכרעות אלה שידרו לעולם שסביבנו מורך וחולשה ובריחה, כאשר מדינת ישראל נסוגה באופן חד צדדי מחבל עזה, והשאירה אותו למחבלי חמאס, שהתעצמו עד שתפסו את השלטון. צעדים אלו הובילו את מדינת ישראל גם ללחימה בשתי זירות – בצפון ובדרום. מרכז הארץ לא נחשף לאיומי הטילים והרקטות בשל עובדה אחת ויחידה- הימצאותו של צה"ל במרחבי יהודה ושומרון ופעילות צבאית נחושה למיגור הטרור לילה לילה. רעיונות העיוועים בדבר הקמת מדינה פלשתינית בין הירדן לים עלולים להביא איום אסטרטגי על ביטחונה של מדינת ישראל. לצערנו המנהיגות עד היום לא השכילה להבין זאת, ונתנה יד למהלכים מדיניים המצדדים בהקמתה של מדינת טרור העלולה ליצור חזית לחימה שלישית.

אנו מקווים שהמנהיגות החדשה שתשבע אמונים בשבועת הקרובים למדינת ישראל, לחוקיה, ולדרכיה, תהיה מנהיגות אחרת. שונה. הראויה להוביל את עם ישראל, עם הסגולה.

שתדע להתמודד עם איומים מבית ומחוץ. שתדע לכבד את אומות העולם ולעבוד עמו בשיתוף פעולה אך תדע גם לעמוד מול הסחף ומול הלחצים על מנת לשמור על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל.

מנהיגות שתשכיל להפנים את רצון הבוחר, להיות קשובה לרחשי השטח, שתדע לראות את המציאות נכוחה, להפיק את  הלקחים ולהסיק את המסקנות מהעבר ולא לחזור על טעויות של בכייה לדורות.

מנהיגות היודעת שקונספציית הנסיגות וה"שטחים תמורת שלום" נכשלה פעם אחרי פעם לכל אורך הדרך, ותדע להציג עמדה עקרונית בלתי מתפשרת באשר לאי מסירת חבלי ארץ אבות, לאויבנו.

מנהיגות שתציב בין הנושאים הראשונים שעל סדר היום את הטיפול במגורשי גוש קטיף, שנעקרו מעל אדמתם, וגם כיום, שלוש שנים וחצי אחרי, רובם המכריע עדיין במגורים זמניים בקראווילות, ובטווח של טילי חמאס.

מנהיגות שתדע שעליה לדאוג לרווחתם של כל חלקי העם ללא תלות ואפליה לפי מקום מגוריהם – גם את הם גרים בתוך ישראל הקטנה או במרחבי ארץ ישראל ביהודה ושומרון.

מנהיגות שתדע שחבלי ארץ אבותינו ביהודה ושומרון הם ערש התרבות והזהות היהודית של כל הדורות. בהם התעצבה דמותה של האומה, ובהם התהלכו מנהיגיה. מנהיגות אשר רוצה להיות מנהיגות ראויה, חייבת לקחת דוגמה מן המנהיגים הגדולים מאברהם אבינו, דרך דוד המלך, בעקבות המכבים, ובהמשך גם העליות שקדמו לקום המדינה, לוחמי המחתרות, ומקימי המדינה. כולם התהלכו,גדלו ופעלו במרחבי יהודה ושומרון. הסיפורים עליהם שאותם אנו מעבירים מדור לדור, התרחשו ממש כאן, במקומות הללו.

אנו מקווים שהמנהיגות שנבחרה להוביל את עם ישראל בשנים הקרובות תפנים ותפעל מתוך הידיעה שמפעל ההתיישבות ביש"ע הוא המפעל הלאומי הציוני הגדול ביותר בעת הזו במדינת ישראל, הוא מפעל מוסרי מאין כמותו,צודק, שאין להפריז בחשיבותו תסייע בהמשך ביסוסו והרחבתו בלי מיצרים

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד