תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס הסברה ותקשורת

הגדל
מעל 200 ראשי רשויות, מנהלים, דוברים ואנשי הסברה השתתפו היום (ב') בכנס ישע להסברה ותקשורת 2012 שיזמה מנהלת ההסברה של מועצת יש"ע.

את הכנס פתח יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שאמר כי "המשימה היום איננה התנחלות בלבבות, אלא התנחלות במוחות ואת זה ניתן לעשות על ידי הפצת עובדות ותובנות. כשאנשים נחשפים לעוצמתה של ההתיישבות, הם לא אוהבים אותנו יותר ואולי אפילו פחות – אבל הם מבינים שהפתרונות שלהם אינם ברי קיימא, וזו תובנה מאוד חשובה".

סגן שר החוץ, דני איילון, אמר במושב הפתיחה: "אני חושב שאני מבטא פה את דעתו של רוב העם בישראל שרואה במתיישבי יש"ע חלוצים ההולכים לפני המחנה, שישפיעו יותר מכל גורם אחר על קביעת גבולות ארץ ישראל. דווקא ארגוני השמאל צריכים להבין את זה, שהרי אבות אבותיהם - המייסדים של העבודה ומרצ – עשו בדיוק את הפעילות שאתם עושים היום". חיליק שריר, סמנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, שלל בהרצאתו את הטענות על השפעתה העצומה של התקשורת והוסיף כי ההחלטה אם לשדר תמונות שמביא ארגון 'בצלם', היא מקצועית בלבד. "לא רלוונטי אם התמונות שאני משדר באו מימין או משמאל. לא אכפת לי איזה אינטרס זה משרת". שריר הסביר כי חברת החדשות מנסה להיות הוגנת ככל הניתן, ולדבריו מצב הסיקור של ההתיישבות ביהודה ושומרון "טוב בהרבה מכפי שהיה בעבר". פרשן ערוץ 2 לענייני ערבים, אהוד יערי, סקר בכנס את עמדותיהם של ערביי האזור. הפלסטינים, להבנתו, נמצאים כעת במצב כלכלי קשה, ולכן על ישראל לפעול יחד עם המדינות התורמות לכפיית פתרון עליהם. יועץ התקשורת ארנון פרלמן הדגיש בדבריו את החובה לשדר מסדר אחיד וחד של ההתיישבות, במטרה לעשות הסברה נכונה. דובר מועצת יש"ע, רוני ארזי, הרצה אודות אפשרויות ההסברה בניו מדיה וחשף נתונים עדכניים אודות דף הפייסבוק ישראל שלי שהוקם בשיתוף מועצת יש"ע, ולפיהם הדף ניצב במקום הראשון במדד דפי הפייסבוק המשפיעים בישראל עפ"י חברת "SPY THE NET". ד"ר אסף מלאכי מהמכללה למדינאות סקר דוגמאות מעניינות מהעולם למצבים דומים משפטית לאזור יהודה ושומרון.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד