תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

זוכרים ומספרים - יום גוש קטיף במערכות החינוך

הגדל

אלפי תלמידים במאות בתי ספר יסודיים ותיכוניים ילמדו ביום ה', כ"ב בשבט, על ההתיישבות שנעקרה מחבל קטיף. תושבי גוש קטיף יתארחו בבתי הספר ויספרו על חייהם בגוש קטיף על העקירה ועל התמודדות היום יומית במציאות שנכפתה עליהם מאז שגורשו מבתיהם. השנה הצטרפו ליוזמה גם מספר בתי ספר חילונים.

במרכז התיעוד וההנצחה המנוהל על ידי וועד  מתיישבי גוש קטיף בחרו את כ"ב שבט - היום שבו עלה הישוב האזרחי הראשון נצר חזני – על אדמת גוש קטיף כיום שבו יציינו את ההתיישבות בגוש קטיף. סמל ליום של צמיחה ולא של חורבן.

תאריך זה נבחר מתוך רצון לחשוף את התלמידים למכלול החיים אשר התקיימו ב-35 שנות קיומה של התיישבות בחבל גוש קטיף. היום  הוא באישור משרד החינוך וצוותי ההוראה קבלו מערכי שיעורים מיוחדים ליום שהוכנו על ידי המפונים. השנה גם הוכנה ערכה מיוחדת לבתי הספר המכילה חומרי הדרכה ומידע על גוש קטיף , היישובים והחיים שהיו בו.

דורון בן שלומי, יו"ר וועד מתיישבי גוש קטיף אמר : "אנו שמחים להיווכח שבקרב ציבור המורים והמחנכים הולכת וגדלה משנה לשנה החשיבות החינוכית והערכית העולה מתוך הלימוד ביום גוש קטיף. כולי תקווה כי דור העתיד יכיר את מערכת החיים הענפה וייחודית שהייתה בגוש".

ביישוב יד בנימין שבו מתגוררות מאות ממשפחות המגורשים יתקיים מופע הצדעה של הזמר גד אלבז.

המופע שיתקיים במתנ"ס יד בנימין בשעה 20:00 נערך על ידי מוזיאון גוש קטיף בירושלים בשיתוף ועד מתיישבי גוש קטיף ומתנ"ס נחל שורק.  כל ההכנסות קודש למורשת גוש קטיף וסיוע לתעסוקה למגורשים.

לפרטים שלמה וסרטיל0545-684066

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד