תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הצלחה נוספת לחברי ישראל שלי:

הגדל

המקרה החל כאשר חבר הקבוצה, שחר גולן, ביקר בחנות בזקסטור והבחין במכשיר ניווט GPS של חברת מיו המיובא על ידי חברת רונלייט. לתדהמתו במפה אשר הופיע על המוצר נחתכו בצורה גסה ירושלים, יהודה ושומרון, ורמת הגולן.

גולן לא התעצל, צילם את המפה והעלה אותה לפייסבוק לדף תנועת 'ישראל שלי' וקרא לחבריו לפעול. ראשי ישראל שלי, תנועה לאומית ציונית אינטרנטית, פרסמו קריאה לחברים להתקשר ללשכתו של מנכ"ל חברת בזק אבי גבאי ולחברת רונלייט (תוך שהם מצרפים את מספרי הטלפון האמורים) ולדרוש מהם לשנות את המפה ולהסיר את המוצרים עד לתיקון המעוות.

בתוך דקות אחדות הוצפו המרכזיות בלשכת מנכ"ל בזק ובחרת רונלייט בעשרות פעילי הארגון אשר הפנו את תשומת ליבם לנושא וביקשו מהם לפעול לשנות את המפה החתוכה.

לאחר שהנושא גרם לחסימת הקווים בלשכת מנכ"ל בזק של הנושא הודיעו בבזק כי הורידו לגמרי את פרסום המוצר של מיו עם המפה ה'בעייתית'. בבזק ביקשו להדגיש כי הם רק פירסמו מוצר של חברת רונלייט ובכל מקרה לא פרסמו ולא היו מפרסמים מפה כזאת ביודעין. 

בחברת רונלייט התנצלו על פרסום המפה ופרסמו הודעה רשמית בה נכתב: "חברת רונלייט מתנצלת ומודיעה כי זאת מדבקה ישנה שיוצרה לפני שנה - וגם היא כטעות דפוס.  המדבקות הנ"ל יוסרו מיידית ואינן מופיעות יותר על מוצרינו".

איילת שקד מראשי 'ישראל שלי' אמרה אחר-הצהריים: "הוכחנו שבפעילות מהירה ונקודתית אפשר להביא לשינוי. אנחנו לא מתכוונים לשתוק יותר ולעבור לסדר על יום על ניסיונות ותכתיבים של חברות מסחריות הפועלות כנגד צד אחד של המפה הפוליטית, ואנו מברכים את בזק ורונלייט על התגובה המהירה והכנות שגילו בתגובה לפנייתנו. הפעילות החלה כתוצאה מעירנות של אחד מחברי הקבוצה וזהו סוד הקסם  של 'ישראל שלי' –כל אחד מחברי הקבוצה יכול לרתום את חבריו לפעילות ולהביא לשינוי של ממש אפילו מול הגופים הגדולים ביותר במשק.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד