תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בכירים במערכת הפוליטית: לא להמשך ההקפאה

הגדל

בכירים במערכת הפוליטית בהם שרים וחברי כנסת יצאו השבוע בקריאה: לא להמשך ההקפאה, זאת לנוכח המשך הלחץ האמריקני ואיומי הפלשתינים כי לא ישבו למו"מ עם ישראל ללא הארכת ההקפאה.

המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום התייחס השבוע לדיווחים לפיהם יש ניסיון לגבש "פתרון יצירתי" שיאפשר את המשך הקפאת הבנייה ביו"ש ואמר כי הוא מתנגד להם ודורש לשוב ולבנות בכל המקומות עם תום ההקפאה ב 26 בספטמבר. "אני חושב שאת המודל הזה מיצינו. הפלשתינים חשבו שהם מצאו איזה פטנט חדש . ישראל תוותר בגלל הלחץ הבינלאומי והאמריקאי. לצערי, עד כה הם הצליחו . גם את נאום בר אילן וגם את ההקפאה הם השיגו כך. אני התנגדתי להקפאה  כי סברתי שאסור לעשות שום ויתור נוסף רק כדי להביא אותם לשולחן המו"מ".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת שביקרה באפרת הצהירה כי "יש להיערך לסיום ההקפאה כך שבשום פנים ואופן לא ניתן יהיה להמשיכה לאחר ה-26 בספטמבר, גם לא כהקפאה בפועל או כהסכמה שבשתיקה".ראשי שדולת א"י בכנסת חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד הוציאו הודעה משותפת שבה נאמר כי: "שדולת ארץ ישראל בכנסת דוחה את האיום האמריקאי להתערב בהחלטות דמוקרטיות של ממשלת ישראל. השדולה מגבה את עמדת רוה"מ ורוב מוחלט של שרי השביעייה והקבינט, שהחלטת הממשלה לא תשונה וההקפאה תסתיים בפועל בח"י תשרי (26.09.10). השדולה עצמה, שהיא ה"סיעה" הגדולה בכנסת, תעמוד על המשמר ותוודא, שהבנייה בכל רחבי יו"ש אכן תתבצע מיד עם תום תקופת ההקפאה".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין סיכם ואמר כי "לנוכח תרגילי הסחטנות של אבו מאזן וסאיב עריקאת לקראת פתיחת המו"מ הישיר, על ממשלת ישראל להבהיר שלא תיכנע ולא תתקפל לנוכח איומיהם. כפי שראש הממשלה הודיע לא פעם, ההקפאה היתה זמנית וחד פעמית וב26 בספטמבר חוזרים לבנות באריאל ובאפרת, בביתר עילית ובקרית ארבע, במעלה אדומים ובבית אל. טוב תעשה ממשלת ישראל אם תבהיר לראשי הרשות הפלסטינית שנסיונם להלך אימים על ישראל - נועד לכישלון ועמדתנו לא תשתנה בגלל איומיהם".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד