תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה בישראל:קורס עריכה ציונית בויקיפדיה

הגדל

תנועת 'ישראל שלי' תפתח בחודש הבא קורס עריכה ציונית בויקיפדיה. מדובר בקורס ראשון מסוגו בישראל, אשר יקנה למשתתפים בו כלים מקצועיים לערוך וליצור ערכים באינציקלופדיה האינטרנטית.

בעידן המחשב האינטרנט והרשתות החברתיות כאשר אנו מחפשים מידע – אנו ניגשים למחשב, נכנסים לגוגל או למנוע חיפוש אחר ומקישים את הערך אותו אנחנו מחפשים. כמעט תמיד את אחד המקומות הראשונים ייתפוס קישור לערך האמור בויקיפדיה. מיליוני בני אדם ניזונים כיום מהאינציקלופדיה המקוונת, אשר נערכת על ידי גולשים אחרים. עבור אותם אנשים מדובר באינצקלופדיה לכל דבר אשר ניתן להסתמך עליה. על כן גם אנשי המחנה הלאומי צריכים ליטול חלק במלאכה. ישנם ערכים רבים שיש ליצור ולכתוב אודותם, ובמקביל ישנם ערכים בלתי מאוזנים שיש לתקן בהם את המעוות.

מטרתו של הקורס שייפתח הוא להעניק כלים לאנשים בעלי גישה לאינטרנט ולמידע, ולהופכם לעורכי מידע בויקיפדיה, המכונים "ויקיפדים".

הויקיפדיה היא בעצם אנציקלופדיה חופשית לשימוש המזמינה את ציבור הגולשים להשתתף בכתיבתה. בויקיפדיה העברית נוצרו עד היום כ-106,831   ערכים. על פי הערך "ויקיפדיה" בויקיפדיה - נכון לשנת 2010 פועלים מיזמי ויקיפדיה ב-263 שפות שונות, וקיימים מעל ל-15.5 מיליון ערכים. כמו כן מדובר באחד מאתרי האינטרנט הנצפים ביותר בעולם (מקום רביעי לפי מדד אחד ומקום שביעי לפי מדד אחר).

עריכה בויקיפדיה תורמת להשפעה על הלכי הרוח בישראל ובעולם וקובעת את הידע אותו יקרא הדור הבא.

קבוצה משמעותית של ויקיפדים חברי המחנה הלאומי, שיתרמו בכל תחומי האנציקלופדיה ויבנו לעצמם מהימנות, תוכל להשפיע על מדיניותה של ויקיפדיה בקשר לנקודת המבט הנייטרלית ובסופו של דבר גם על הכתוב באנציקלופדיה.

מי מתאים להיות ויקיפד? בעל כושר התבטאות בכתב, בעל מזג רגוע, מוכן לקבל דעות שונות משלו.

"ישראל שלי" תעניק הכשרה ותמיכה (בחינם) למי שייבחר לקורס.

ההכשרה תחל בסדנה בת 3 שעות שתתקיים בז' אלול תש"ע, 17 לאוגוסט 2010.

לפרטים והצטרפות:

צרו קשר באתר ישראל שלי: www.myisrael.org.il ,

במייל contact@myisrael.org.il או בפייסבוק www.facebook.com/myisrael

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד