תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שר התקשורת בביקור בגוש עציון, באפרת, ובחברון: "אתנגד להמשך ההקפאה

הגדל

 

שר התקשורת משה כחלון, ממקורביו הבולטים של ראש הממשלה הגיע השבוע לסיור בחברון בגוש עציון ובבירתה – המועצה המקומית אפרת. במהלך הביקור אמר כחלון כי התנגד להחלטה על הקפאת הבניה, וכי יתנגד להמשכה והביע תקווה כי בסיומה תתחדש הבניה.  

 

במהלך סיורו הגיע שר התקשורת משה כחלון לקרית ארבע ולחברון, ביקר במערת המכפלה ושמע הסברים על המשמעות ההיסטורית של המקום ועל הצורך בשיפור התנאים למתפללים היהודים. ברובע היהודי הוא קיבל הסברים  מנציגי התושבים על בעיית הרכוש היהודי העתיק בחברון ואת בקשתם לאפשר להם להחזיר משפחות יהודיות לבתים אלו. הוא ביקר בגן הילדים ושמע מנציגי היישוב את הבקשה לסייע בהרחבת גן הילדים עקב הצפיפות. כמו כן הוא ביקר בבית הדסה וסייר במוזיאון הקהילה היהודית, המשקף את תולדות היישוב היהודי העתיק והמתחדש בחברון.

השר הביע נכונות לעזור ולסייע ליישוב היהודי בחברון במסגרת החלטות הממשלה, ואמר שיפנה לראש הממשלה ולשר הביטחון כדי לבדוק מה ניתן להיעשות בנושא זה.

את החלק בגוש עציון פתח השר כחלון בחיזיון האור קולי בכפר עציון, שם קיבל סקירה מקיפה על האזור מראש מועצת גוש עציון שאול גולדשטיין. השר המשיך למכללת הרצוג באלון שבות והתרשם מהספרייה המיוחדת במינה ומהמסלולים המיוחדים לעדה האתיופית. בצומת גוש עציון חנך שר התקשורת אבן פסיפס חדשה שהוקמה ע"י ילדי שלווה, וסיים את הביקור במאחז שדה בועז שבנווה דניאל שם קיבל כחלון סקירה על סטאטוס המקום ועל חשיבות היאחזות במקום.

במועצה המקומית אפרת, בירת גוש עציון, כחלון הוא השר הרביעי אשר ביקרו במקום בחודש האחרון – אחרי בני בגין, משה יעלון ועוזי לנדאו. ראש מועצת אפרת עודד רביבי הציג לשר התקשורת את המשמעויות החמורות בעיניו להקפאת הבניה המתמשכת, הכוללת בניגוד להבטחות - גם מבני ציבור. ראנשי אפרת הדגישו בפני כחלון את בעיות התקשורת כמו אי קליטה של טלפונים ניידים בכביש ירושלים-גוש עציון והפרעות בקליטת תחנות רדיו, כתוצאה משיבושים שגורמים תחנות ערביות פיראטיות בבית לחם. שר התקשורת הגיע לביקור עם צוותו המקצועי והנחה את יועצו המטפל בכל בעיות התקשורת באזורי יהודה ושומרון, להמשיך ולהפגש עם אנשי המועצה כדי לפתור בעיות אלו. יועץ השר קובי שמש, סיפר בסיור שכבר נערכו פגישות-עבודה בעניין שיפור הקליטה הסלולארית באיזור, וכי הוא מעריך שבעיות אלו ייפתרו בקרוב.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד