תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יו"ר מועצת יש"ע לשר האוצר:

הגדל

לפצות ישראלים נפגעי חרם הרשות הפלשתינית בכספי המכס של הרש"פ הנגבים בישראל
יו"ר מועצת יש"ע דני דיין פנה במכתב דחוף לשר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ובו דרישה שכל סכום שיופנה ע"י הרש"פ לקרן המיועדת להוציא אל הפועל את החרם הכלכלי על הסחורות הישראליות המיוצרות ביהודה ושומרון ובחלקים מירושלים, וכן כל נזק שייגרם למפעלים ישראלים עקב הטרור הכלכלי מעשה ידיה של הרשות – ינוכה מכספי המכס שישראל גובה עבור הרש"פ על-פי הסכם פאריז. הסכומים שינוכו ישמשו לפיצוי נפגעי פעולת האיבה הכלכלית הזו.
בדברי ההסבר שלו כותב דיין לשטייניץ: "כידוע לך, הרשות הפלשתינאית חוקקה חוק, שאף אושר ע"י יו"ר הרשות מחמוד עבאס עצמו, על פיו נאסר  לסחור במוצרים אשר יוצרו במפעלים ישראלים הממוקמים ביהודה ושומרון ובחלקים מסויימים של ירושלים, בירת ישראל. עוד לפני חקיקת החוק , החרימו שוטרי הרשות סחורות ישראליות בהיקף כספי גדול".
דיין ממשיך ומסביר: "הגדיל לעשות יועצו של עבאס אשר כינה את היישובים היהודים בתואר "סרטן", וזאת בהמשך למופע הבריוני של ראש הממשלה סאלם פאייד – המצית מסלפית - שהצית מדורה במרכז הכפר סלפית והשליך לתוכה סחורות ישראליות, לקול תשואות ההמון המשולהב. כמו כן, הרשות הכריזה על הקמת "קרן הכבוד הלאומי" שבעזרתה ימומנו פעולות החרם הערבי החדש".
יו"ר מועצת יש"ע מסכם: "ממשלת ישראל אינה יכולה לשבת בחיבוק ידיים לנוכח  הטרור הכלכלי וההסתה החמורה מצד הרשות הפלשתינאית. לא ייתכן שהממשלה  תמשיך לבצע מחוות מרחיקות לכת כלפי הפלשתינאים ותתעלם מן ההסתה והחרם שהם מנת חלקה מצד הרש"פ. אני קורא לך לקבוע שכל סכום שיופנה ע"י הרש"פ לקרן המיועדת להוציא אל הפועל את החרם הכלכלי וכן כל נזק שייגרם למפעלים ישראלים עקב הטרור הכלכלי מעשה ידיה של הרשות – ינוכה מכספי המכס שישראל גובה עבור הרש"פ על-פי הסכם פאריז. הסכומים שינוכו ישמשו לפיצוי נפגעי פעולת האיבה הכלכלית הזו

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד