תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שוברים את ההקפאה מול בית ראש הממשלה

הגדל

החרפה במאבק נגד הקפאת הבנייה. בתחילת השבוע התקיימה שביתה כללית בכל הרשויות ביהודה ושומרון. המועצות נסגרו, לא היתה קבלת קהל, ולא ניתן שירות לתושבים. במקום זאת עובדי הרשויות עלו לירושלים והפגינו מול משרד ראש הממשלה בזמן ישיבת הממשלה השבועית. המפגינים קראו במגפונים וברמקולים רבי עוצמה קריאות בגנות ההקפאה, הניפו שלטים שהוכנו מראש עליהם נכתב: "שוברים את ההקפאה", "ממשיכים ובונים ביש"ע", "אני גר בקרני שומרון – למרות ההקפאה", "המנדט הסתיים ב 48'" ועוד סיסמאות יצירתיות. בהפגנה השתתפו גם חברי הכנסת דני דנון (ליכוד) וזבולון אורלב (הבית היהודי), שאף נשאו בה דברים. שרת התרבות והספורט לימור לבנת שתכננה לצאת להפגנה מתוך ישיבת הממשלה, אך נבצר ממנה לעשות זאת בשל אילוצים טכניים, ביקרה במאהל ראשי הרשויות ביום רביעי האחרון וחיזקה את ראשי המתיישבים. 

בתום ההפגנה קיימו העובדים וראשי הרשויות צעדת מחאה בצירים הראשיים במרכז ירושלים עד למאהל שביתת השבת מול בית ראש הממשלה.

במהלך השבוע קיימו הרשויות תורנות, ובכל יום העתיקו מספר ראשי מועצות ביהודה ושומרון ועובדיהם את לשכותיהם לאוהל המחאה וקיימו שם פגישות עבודה, קבלת קהל, וישיבות מליאה.

ביום שני, הגיעו לאוהל מועצות הר חברון, קרית ארבע, בית"ר עילית ואפרת. במהלך הבוקר הוקם מיצג תחת הכותרת "שוברים את ההקפאה" ובמסגרתו ניתצו ראשי הרשויות בית עשוי מקרח שנבנה בסמוך למאהל למול צלמים וכתבים מכל כלי התקשורת.

ראש מועצת הר חברון צביקי בר חי דיבר על המלחמה הבלתי מתפשרת בהקפאת הבנייה "באנו לכאן על מנת להראות שלא ניתן להקפיא את חייהם של 300,000 תושבי יהודה ושומרון ואנו נעשה הכל על מנת לשבור את ההקפאה".

ביום שלישי הגיעו מועצות קרני שומרון, עמנואל וקדומים לאוהל, ואירחו יחד עם ראשי מועצת יש"ע את משה זר, הרב מנחם פליקס, את חברי ועד מתישבי גוש קטיף ונציגי תנועת "מרימים את הדגל" וכן את חברי מליאת מועצת יש"ע. דוברת מועצת קדומים שוש שילה, אספה במהלך היום במאהל חתימות של מאות עוברים ושבים על עצומה נגד הקפאת הבנייה.

 

 

 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד