תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מחאה חריפה של ראשי יש"ע נגד אכיפת ההקפאה

הגדל

ראשי מועצת יש"ע נפגשו השבוע עם אלוף פיקוד המרכז ועם השר לביטחון הפנים וקבלו בפניהם על אופן אכיפת צווי ההקפאה הנעשה תוך שימוש באלימות קשה, ועל הפרסומים על הערכות צה"ל לאכיפת ההקפאה על-ידי אמצעים המשמשים ללחימה באויב ובהם: סיוע ביחידות מיוחדות, מיסוך סלולארי, שימוש בחיל האוויר ובמזל"טים ועוד.

ביום ראשון האחרון קיימו ראשי מועצת יש"ע פגישה עם מפקד פיקוד המרכז האלוף אבי מזרחי, והביעו מחאה חריפה על אופן אכיפת הצו ועל האלימות חסרת הפרופורציה אשר הופעלה כנגד המתיישבים. ראשי המתיישבים אף דרשו מהאלוף להוציא את צה"ל כליל מהעיסוק בנושא.

האלוף הצטרף לדברים ואמר כי גם לדעתו "יש להוציא את צה"ל מהויכוח".

ראשי יש"ע זעמו על הסרת המחסומים וטענו כי הצעד הביא לפיגוע בשומרון שבו נרצח הרב מאיר חי הי"ד משבי שומרון. "הסרת המחסומים עולה לנו בדם", אמר אחד מראשי הרשויות למזרחי, "אם כל הכוחות של יס"מ ומג"ב שעוסקים במימוש צווי ההקפאה היו על הצירים - הרצח של הרב מאיר חי היה נמנע".

במהלך הפגישה אמר האלוף מזרחי לראשי המתנחלים כי "ברגע שארגיש כי הכח שנדרש מצה"ל לטובת צווי ההקפאה פוגע בהגנה - הצבא יתעסק רק בהגנה על האזרחים".

בפגישה עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הציגו בפניו בכירי מועצת יש"ע עדויות על קריאות של קציני משטרה בשטח 'לשבור ידיים ורגליים' של מפגינים ואמרו לו כי "אנחנו מנהלים מאבק לגיטימי, המשטרה היא זו שמפעילה סדר כוחות ואלימות בלתי מתקבלת על הדעת, גם כלפי נערים וילדים".

ראשי יש"ע הוסיפו כי קישור מכתב האיום שכביכול נשלח למפכ"ל למאבק בהקפאת הבנייה הוא ספין שמטרתו להטיל רפש במאבק מוסרי חוקי ולגיטימי ולעשות דה-לגיטימציה לציבור המתיישבים כולו.

אהרונוביץ' האזין לדברים וסיכם כי יקיים בדיקה וחידוד הנחיות לגבי התנהלות המשטרה.

הוא הוסיף והצהיר כי עצם היותה של ההקפאה זמנית וחד פעמית, היה תנאי לקבלתה בקבינט, ושמפלגתו, ישראל ביתנו, לא תיתן ידה לכל הארכה נוספת של הקפאת הבנייה.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד