תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אנחנו על הבמה!

הגדל

תחרות ראשונה מסוגה התקיימה ביום חמישי שעבר, ערב ראש חודש אלול, בכיכר השלושה בקרני שומרון. מדובר בתחרות "הבמה" , שבה מתחרים הרכבים מוזיקליים ושמטרתה לחשוף כישרונות עולים בתחום המוזיקה, מיהודה ושומרון ומכל רחבי הארץ.

5 להקות הגיעו לשלב הסופי של התחרות, מורכבות ממוסיקאים עלומי שם לבינתיים, בגילאי 13 וחצי עד 24 שנבחרו בקפידה באודישנים שנערכו כבר לפני חודשיים.     

לאודישנים, שנראו ממש כמו 'כוכב נולד', הגיעו להקות מכל רחבי הארץ, אשר ניסו את כוחן אל מול חבר שופטים מקצועי שמנה בתוכו את הזמרת נעמי טפלו, את הגיטריסט של תזמורת "איילת השחר" בני שוורץ ואת אסנת ליכטנשטיין- מנהלת הקונסרבטוריון בקדומים.

הגמר הגדול הגיע לאחר שבועות ארוכים של אימונים מפרכים. שרון הולצמן (הבסיסט של "אבטיפוס" וזה שכתב את שיר הנושא לסדרה 'מסודרים') וסמדר הרשקוביץ מנהלת המתנ"ס הצטרפו לצוות השופטים בעוד שנעמי טפלו שלהבה את הקהל שהגיע לעודד ולצפות. ירון וג, מוזיקאי מבוגרי נוער היישוב, הנחה את הערב והעלה לבמה את ההרכבים. בזה אחר זה הם ביצעו שירים מקוריים ועיבודים חדשים לשירים קיימים של אומנים כמו ברי סחרוף, דניאל זמיר ועוד; 'שברים מדומים' מפ"ת הביאו לבמה שיר רוק סאטירי על תרבות ה'לצאת ידי חובה' שהעניק להם את המקום השלישי, "טריהולנד וחברים" הלהקה מישיבת 'כינור דוד' נתנה לנו טעימה של ג'אז אמיתי, וזכתה במקום השני, ו'מב"ר' מגינות שומרון, בהנהגתו של דניאל טילמן, העלתה את רמת הדציבלים וההתלהבות לשמיים עם שני שירי רוק מקוריים שלקחו אותם עד למקום הראשון.

מפיק התחרות, חנן בן ארי אמר לישע שלנו כי "התחושה היא שמדובר במסורת בהתהוות ואנו מצפים לראות בשנה הבאה עוד הרכבים ועוד כשרונות. בנוסף אנחנו חולמים לקיים במקביל תחרות נפרדת, ראשונה מסוגה בארץ, לבנות דתיות".

הפרס ללהקה הזוכה, אגב, הוא 20 שעות הקלטה באולפן הקלטות מקצועי. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד