תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברי ועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון בסיור ביש"ע:"לבטל את דו"ח טליה ששון"

הגדל

חברי ועדת המשנה לאזור יהודה ושומרון של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת סיירו בשבוע שעבר בנקודות היאחזות  בשומרון ובבנימין כאורחי ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה. את הסיור ליווה גם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין.

הנוכחות בסיור היתה גבוהה – כמעט כל חברי הועדה היו בו: יו"ר הועדה ח"כ זאב אלקין וחברי הכנסת ציפי חוטובלי, גדעון עזרא, מיכאל בן ארי וניסים זאב.

במסגרת הסיור ביקרו הח"כים בברוכין, ברחים, בנופי נחמיה, בשכונת היובל בעלי ובמיגרון.

חברי הועדה נחשפו למצגת מיוחדת של מועצה אזורית שומרון על עיוותי דו"ח טליה ששון  והאפליה הקשה באכיפה ביו"ש לעומת חוסר האכיפה במגזר הערבי, הקיבוצי והעירוני. לאחר מכן התקיים דיון של הוועדה על הממצאים.  ח"כ ציפי חוטובלי אמרה בדיון: "ביקור הועדה במקום הוא אמירה כלפי הציבור שסיפור המאחזים וההתיישבות הוא לא מה שהם מכירים. נושא הבניה במקומות אלו הוא לא בעייתי וצריך לבנות ולפתח בהם כמו בכל מקום אחר בארץ. יש  להקים ועדה שתתקן את דו"ח ששון".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה התריע כי "סף הזעם בציבור מול העוולות כנגד ההתיישבות גבוה מאוד ובאם ינסו לעקור אלפי תושבים במאחזים אנו עלולים לראות קרע נרחב ובלתי ניתן לתיקון בחברה הישראלית".

ראש המועצה האזורית בנימין אבי רואה אמר לחברי הועדה: לא ארגוני שמאל קיצוני ינהלו את המדינה, אלא נבחרי הציבור שאנו מצפים מהם לסיים את הליכי האישורים של השכונות והמאחזים.

דני דיין יו"ר מועצת יש"ע  קבע כי "הגיע הזמן שיסתיים נשף המסכות המתנהל בסוגיית המאחזים. המניעה היא פוליטית ולא משפטית ועל הממשלה למלא חובתה כלפי התושבים ולסיים את תהליכי האישור של הישובים שהיא עצמה הקימה".

ח"כ זאב אלקין, יו"ר הועדה ויו"ר הקואליציה סיכם את הדיון ואמר: "חשוב מאוד שיכולנו להגיע לשטח ולראות את המציאות בעינים. ללא ספק דו"ח טליה ששון תופס מקום בולט מאוד בשיח הציבורי למרות שאף ממשלה לא אישרה אותו. זה דבר שצריך להשתנות".

הסיור המיוחד התקיים במסגרת מבצע סיורי שרים, ח"כים ומעצבי דעת קהל בשומרון של היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון בשיתוף ועד מתיישבי השומרון יחד עם חבריי הכנסת זאב אלקין וציפי חוטובלי.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד