תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מערך הסברה לתקשורת הזרה

הגדל

מועצת יש"ע מרחיבה את מאמצי ההסברה גם לציבור דוברי האנגלית, ולתקשורת הזרה מכל רחבי העולם. במסגרת זו התקיימו בשבועות האחרונים מספר סיורים לכתבים זרים ברחבי יהודה ושומרון, וכן התקיים בשבוע שעבר ערב הסברה במועצת יש"ע לעיתונאים מכלי תקשורת מהעולם – מצרפת ועד לנורווגיה ויפן.

חבלי יהודה ושומרון והישראלים המתגוררים בהם מהווים מוקד התעניינות ומשיכה לעיתונאים ולאנשי תקשורת מכל רחבי העולם. על מנת להתמודד עם הפניות הרבות לסיורים ולמידע הוקם צוות במועצת יש"ע הממונה על קשרי חוץ עם התקשורת הזרה – שאותו מרכזת עליזה הרבסט, אשת יחסי ציבור ותיקה, הנמצאת על קו ניו-יורק-עפרה.

במסגרת זו התקיימו בשבועות האחרונים סיורים למספר קבוצות של עיתונאים זרים מכלי התקשורת המובילים ברחבי העולם – מדרום אמריקה, ארצות הברית, יפן, אירופה, ועוד.

העיתונאים סיירו בדרום הר חברון ובגוש עציון, שתו יין ביקבי הר ברכה ופסגות, ביקרו בתל-שילה ונפגשו עם תושבים מברוכין, מרחלים, איתמר, חברון, עלי, ומיישובים נוספים.

בעקבות הסיורים גם פורסמו כתבות פרופיל על ההתיישבות ביהודה ושומרון (אותן ניתן למצוא גם באתר מועצת יש"ע בעברית – www.myesha.org.il    ובאנגלית - www.yesha-israel.com ).

אחד הנושאים שחזרו ועלו במהלך הסיורים והשיחות עם העיתונאים הוא "האיום הדמוגרפי" שבו נוהגים לנפנף בשמאל כטיעון למען עקירת יישובים, ובמועצת יש"ע הוחלט להציג בפני התקשורת הזרה את הנושא מזווית אחרת – ולפרוס בפניהם את נתוני האמת של הנושא הדמוגרפי.

בשבוע שעבר נערך במשרדי מועצת יש"ע ערב הסברה שבו השתתף אחד מהחוקרים המובילים בתחום, חבל מליאת יש"ע המתחדשת, יורם אטינגר, מומחה לענייני המזה"ת וארה"ב וחבר ב"צוות האמריקני-ישראלי למחקרים דמוגרפים" שכיהן בעבר כקונסול ישראל בטקסס וציר – בדרגת שגריר - לענייני הקונגרס בשגרירות ישראל בוושינגטון.

 אטינגר הפתיע את הכתבים הזרים עם נתוני אמת המצביעים על כך שהמאזן הדמוגרפים פועל דווקא לטובת ישראל, ושמחקרים רבים עיוותו את הנתונים וקיבלו את נתוני הפלשתינים כמובנים מאליהם – שנופחו מעבר לכל פרופרציה כדי ליצור כביכול איום דמוגראפי על מקבלי ההחלטות ועל הציבור בישראל.  לאחר מכן קיבלו נציגי התקשורת הזרה סקירה מיו"ר מועצת יש"ע, דני דיין על המציאות הפוליטית בישראל, על חיי היום יום ביהודה ושומרון, ועל האתגרים העומדים בפניה של ההתיישבות. בעקבות הצלחתו של ערב ההסברה– שוקדים במערך הדוברות וההסברה על ימי עיון ואירועים נוספים לתקשורת הזרה במגוון נושאים הקשורים למפעל ההתיישבות.

דוברי אנגלית המעוניינים להצטרף למערך ההסברה של מועצת יש"ע באנגלית

ניתן לפנות לעליזה הרבסט במייל:  aliza.herbst@gmail.com.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד