תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקור שר השיכון בשומרון

הגדל

שר השיכון  זאב בוים, סייר בסוף השבוע האחרון בשומרון ועמד על הסוגיות הבוערות בהתיישבות העומדות על הפרק ובראשן נושא הקפאת הבנייה.

במהלך הביקור סייר השר בין היתר ביישוב ברוכין, במעלה שומרון שם התארח בבית של ראש מועצת יש"ע דני דיין, יחד עם ראש המוא"ז שומרון גרשון מסיקה, ובקרני שומרון, שבה השתתף בוים בחנוכת המתנ"ס המקומי החדש. במהלך האירוע החגיגי אמר שר השיכון כי "קרני שומרון נמצאת כחלק מגוש התיישבות שחייב שיישאר בכל הסדר עתידי, אם וכאשר יהיה כזה, זהו גוש אסטרטגי שמגן על מדינת ישראל. אני מאמין בזה, וצריך לעשות את כל המאמץ בסוגיה הזו".
בויים הוסיף ואמר כי "זה  מופיע במצע מפלגתי, ועמדתו של ראש הממשלה בעניין גוש ההתיישבות הזה הוא חד משמעי, גוש ההתיישבות הזה הינו חלק אינטגראלי מכל הסדר עתידי".
שר השיכון הודיע עדכן את הנוכחים כי המליץ לראש הממשלה על קידום 100 יחידות דיור במקום. "אני מודע לכך" – הדגיש בוים –  "שמאה יחידות אינן נותנות מענה לצורך הגידול הטבעי של קרני שומרון, אך זו התחלה".
בנוסף הודיע השר על מתן מליון ושלוש מאות אלף שקלים להמשך בנית המתנ"ס המקומי.
ראש מועצת קרני ושמרון , הרצל בן ארי אמר " ההיסטוריה זוכרת קהילות ע"פ מבני הציבור שלהן, המתנ"ס החדש בקרני שומרון הינו מקור לגאווה".
בן ארי הוסיף כי "אני שמח מאד על סיוע משרד השיכון בבניית המתנ"ס.   השקעה זו, לצד המשך הבנייה במקום, תאפשר חיזוק והעמקת  שורשים בקרני שמרון".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד