• בעקבות אתרי המכבים

  בעקבות אתרי המכבים

  השבוע אנו חוגגים את חג החנוכה, מדליקים נרות במשך שמונה ימים, ואוכלים מאכלים עתירים בשמן. אך אסור לשכוח – הסיבה העיקרית לחגיגות החנוכה היא גבורת המכבים, אשר בניסים גלויים נצחו את היוונים. בשלל קרבות ...

 • אתרי המכבים- כאן הכל התרחש

  אתרי המכבים- כאן הכל התרחש

  חנוכה שמח להורדת המפה בקובץPDF

 • תערוכת היובל באלקנה

  תערוכת היובל באלקנה

  במועצה המקומית אלקנה הוצבה תערוכת "יובל בלב הארץ" ובה תמונות המתעדות רגעים ונופים מיהודה שומרון ובקעת הירדן

 • נתיב האבות בכנסת

  נתיב האבות בכנסת

  במהלך ישיבות הסיעה השבועיות של מפלגת הבית היהודי וש"ס, נכנסו תושבי שכונת נתיב האבות וחילקו לשרים ולחברי הכנסת חתיכות ממבנה הנגרייה שנהרס בשכונה לפני כשבועיים.

 • שומרי החומות

  שומרי החומות

  בעקבות תגבור הכוחות ביהודה ושומרון עליו הוחלט בצה״ל, הגיע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לבקר את הלוחמים השומרים על כביש המנהרות בצפון גוש עציון וביקש להודות להם.

חפשו אותנו בפייסבוק

הרשם לקבלת ניוזלטר

אודות

מועצת יש"ע פועלת לביסוס והרחבת מפעל ההתיישבות ברחבי יהודה ושומרון באמצעים פוליטיים, משפטיים והסברתיים, מתוך ראייתו כחלק מרכזי בהגשמת הציונות בדורות האחרונים. המועצה מאגדת את 24 הרשויות המוניציפאליות ביש"ע, ונחשבת לאחד הארגונים החוץ-פרלמנטריים הגדולים והמשפיעים בחברה הישראלית כיום. במועצת יש"ע פועלת מנהלת הסברה הכוללת מערך סיורים למעצבי דעת קהל וסטודנטים, מרכז מחקר ומידע, אירועי הכשרת דוברים ואנשי הסברה וכן פעילות מובילה בתחום הניו-מדיה.

מכנה משותף

13/12/2017
מכנה משותף (הגדל)

מאות בני נוער ממרכזים קהילתיים של החברה למתנ"סים בשומרון המרכז ורחבי הארץ קיימו מעגלי שיח מתוך רצון לקדם סובלנות והכלה של דעות שונות ולמנוע שיח השנאה בחברה הישראלית היום (ג') במרכז יצחק רבין בתל אביב. לאחר מכן התקיים פאנל  בהנחיית עמית סגל בנושא מה מחבר בין "מדינת יו"ש", הפריפריה ו"מדינת תל אביב" במטרה למצוא מכנים משותפים בין האוכלוסיות השונות בו השתתפו יו"ר החברה למתנ"סים הארצית אביעד פרידמן, ראש מועצה מקומית ירוחם מיכאל ביטון, יו"ר מרצ זהבה גלאון, ויו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני. היום אורגן ביוזמת מתנ"ס אלקנה מבית החברה למתנ"סים הארצית. אביעד פרידמן הדגיש בפני הנוער את חשיבות מציאת המאחד: : "כל מה שמתעסקים בו זה יהודה ושומרון או שטחים, מסתננים ופליטים, עבודות בשבת וכפייה דתית, אבל מה שבאמת מעניין ואכפת לכולנו זה שלילדים שלנו ולנו יהיה טוב – הכלכלה, החינוך, דברים שביום יום, וכאן המכנה המשותף הוא עצום. אנו צריכים לחשוב כיצד לקדם שוויון הזדמנויות לילדים ולתושבים". חננאל דורני הציג את נתוני הגיוס האחרונים בהם בלטו מוסדות החינוך ויישובי יש"ע ואמר: "זו תוצאה של חינוך לערכים ולציונות". הוא גם תקף את ניסיונות הדה-לגיטימציה שנעשית לתושבי יהודה ושומרון: "התקציבים מחולקים על פי קריטריונים שווים והתלמידים והתושבים מקבלים אותו דבר, בעפולה, בירוחם ובקריית ארבע. מנגד בכל הארץ משקיעים בתשתיות ובכבישים שמחברים בין מרכז לפריפריה וכולם נוסעים עליהם וזה מצוין, אבל אצלנו ההשקעות מזעריות, וכשכבר שסוללים כביש מיד מנסים להסית נגדנו את תושבי הפריפריה כאילו מדובר בתקציבים שנלקחו מהם".

ישראל שלי
מפות וחומרי הסברה
קולקציה

הפגנה תושבי יו"ש

תקשורת ישראלי בעשור דרמטי

סיור השר בנט

חנוכת שכונה ביקיר

נשיא המדינה

עבור לתוכן העמוד